[image of the Hurd logo] [ Angielski | Polski | Hiszpański ]
Co nowego
 
Zmiany (ChangeLog)
 
Dokumentacja

GNU Hurd
 
Instalacja
Zasięganie Pomocy
Kod Źródłowy
Tworzenie
Historia
 
GNU Mach
 
Instalacja
Kod Źródłowy
 
MIG
 
Kod Źródłowy
 
Podobne Projekty


Spis Treści


Najnowsza wersja

Najnowsza stabilna wersja GNU Mach to 1.3, ale zalecane jest aby używać wersje z CVS , gnumach-1-branch jest aktualny, jako że jesteśmy tylko kilka kroków przed wydaniem z tej gałęzi.

Wstęp do instalacji

GNU Mach może być skompilowany lub wygodniej cross-kompilowany. Prawdopodobnie pakiet który nie jest jeszcze zainstalowany to MIG, generator interfejsów Mach. Jeśli cross-kompilujesz gnumach, potrzebujesz cross-MIG dla twojej architektury. Potrzebujesz także statyczną wersję biblioteki C dla twojej architektury hosta, niektóre funkcje są wzięte bezpośrednio z niej. Zalecamy aby używać bibliotekę GNU C, inne biblioteki C nie zostały przetestowane i mogą nie działać. Następnie podążaj wprowadzeniem do instalacji oraz odnośnikami od podręcznik, powinieneś umieścić binaria kernela tam gdzie twój bootloader może je znaleźć.

Uruchomienie GNU Mach

Aby używać kernel i uruchomić system operacyjny GNU, potrzebujesz bootloader. Nie każdy bootloader jest zdolny do uruchomienia systemu GNU , potrzebujesz jeden który obsługuje standard multiboot. Bootloader systemu GNU to GNU GRUB, obsługujący szeroki zakres systemów operacyjnych włączając w to GNU/Hurd.


[ Angielski | Polski | Hiszpański ]